تعالی مدیریت، با هدف تبدیل شدن به یک رهبر کلاس جهانی، سفری است اکتشافی، جذاب و در عین حال چالشی، که تاکنون مسیر اثربخش و چندان مشخصی برای آن پیشنهاد نشده. متاسفانه اغلب مدیران و شرکت‌ها به غلط تصور می‌کنند که رشته‌ی MBA این مسیر را نشان می‌دهد. در حالی که به گفته‌ی پروفسور بدوی (Badway)، از استادان برجسته‌ی مدیریت در آمریکا، این رشته به هیچ وجه قادر به پرورش رهبران کلاس جهانی نیست. اگر این رشته می‌توانست چنین کارکردی داشته باشد، الان کشور ما می‌بایست صاحب هزاران رهبر ممتاز و کلاس جهانی باشد.

درخت تعالی مدیریت

خوشبختانه مدرسه تعالی رویای آینده با همکاری اندیشکده اصف، که قدیمی‌ترین اتاق فکر کشور است، در سال‌های اخیر و در پی پژوهش‌های گسترده، توانسته مسیری را اثربخش برای تعالی مدیریت طراحی کند، که تعالی سازمان را نیز شامل می‌شود. ما برای نشان دادن این مسیر، به جای استفاده از استعاره‌ی جاده، استعاره‌ی درخت را برگزیده‌ایم. این مسیر را می‌توانید در درخت تعالی مدیریت ملاحظه نمائید.

همان‌گونه که دیده می‌شود، مسیر تعالی مدیریت و سازمان از ۲۸ گام اصلی تشکیل می‌شود که به وضوح در درخت تعالی مدیریت و سازمان منعکس شده‌اند.

درخت تعالی مدیریت نه تنها مسیر پرورش رهبران کلاس جهانی را نشان می‌دهد، بلکه سرفصل‌های دوره‌ی آموزشی تعالی مدیریت و سازمان را هم می‌نمایاند. البته این دوره، علاوه بر سرفصل‌هایی که در درخت تعالی مدیریت دیده می‌شود، سرفصل‌های تکمیلی دیگری هم دارد که درخت یاد شده آن‌ها را نشان نمی‌دهد.

شایان یادآوری است که دوره‌ی تعالی مدیریت و سازمان با بهره‌گیری از شیوه‌ی نوین و منحصربه فرد “منتورینگ” ارائه می‌شود. در این شیوه تاکید بر کار عملی و یادگیری حرفه‌ای است. قطعاًً می‌دانید که منتور حکم استاد را در نظام سنّتی استاد ـ شاگردی ایفا می‌کند. نقش منتور این است که موفقیت شما را در سفر تعالی مدیریت تضمین نماید.

برای مشاوره و کسب‌ اطلاعات بیشتر و یا خرید کتاب‌های اختصاصی این دوره می‌توانید با مدرسه تعالی رویای آینده تماس بگیرید. تلفن تماس: ۰۹۰۱۱۲۰۶۹۳۲