انتخاب سبک زندگی مثبت تر

برای مراقبت از خودتان وقت بگذارید

صرف وقت برای خودمان گاهی می‌تواند دشوار باشد، با اینحال اختصاص زمان برای انجام اموری که باعث می‌شود احساس آرامش و شادی کنید عزت نفس و بهره‌وری شما در کار و منزل را بهبود می‌بخشد.

 • نوعی سرگرمی که از نظر روحی و فیزیکی به شما احساس بهتری می دهد را بیابید. برخی یوگا را ترجیح می‌دهند و عده‌ای با دوچرخه سواری یا دویدن احساس آرامش می‌کنند.

اطراف خود را از انسانهای مثبت پر کنید

اگر افرادی منفی در زندگی شما وجود دارند که باعث می‌شوند در باره خودتان احساس بدی داشته باشید، تلاش کنید تا زمانی که با آنها صرف می‌کنید را حذف کرده یا به حداقل برسانید. این افراد را با افرادی مثبت که پشتیبان تفکرات مثبت شما نسبت به خودتان هستند جایگزین کنید.

 • آگاه ساختن کسانی که دوست دارید در باره سفر بهبود عزت نفس، آنها را به پشتیبانی از شما تشویق و ترغیب می‌کند.
 • شما ممکن است بخواهید به دوستان یا اعضای خانواده بگویید “من در حال بهبود دادن به عزت نفس خود هستم، شما می‌توانید هر گاه من در باره خودم صحبت منفی کردم به من تذکر دهید و به این وسیله به من کمک کنید تا نسبت منفی گرایی‌های خود بیشتر آگاه شوم”

غذاهای سالم بخورید

انتخاب غذاهایی که مغذی تر بوده و کمتر حاوی مواد قندی و چربی هستند، انرژی شما را بالا می‌برد، از چاقی ناشی از مصرف مواد قندی جلوگیری کرده و در کل سلامتی شما را بهبود می‌دهد.

 • از مصرف رژیم غذایی مد روز پرهیز کرده و مصرف غذاهای کاملی که کمتر فراوری شده‌اند را پیش بگیرید
 • از مصرف غذاهای شیرین نظیر شکلات، نوشابه، کیک، دونات، و شیرینی پرهیز کنید، زیرا مصرف این خوراکیهای فاقد ارزش غذایی ممکن است منجر به مصرف شدید قند (که یکی از نتایج آن چاقی است)، سردرد احتمالی یا بیماری و افزایش بیهوده کالری شوند.
 • میوه، سبزیجات، گوشت بدون چربی و حبوبات بخورید. به این فکر کنید که این خوراکیها کل انرژی روزانه شما را تامین کرده و حاوی مواد مغذی فراوان هستند که شما را قادر می‌سازند تا در انجام کار و امور منزل، و محافظت از بدنتان در برابر بیماری موفق بوده و از زندگی طولانی تر در کنار خانواده لذت ببرید.

ورزش کنید

هنگامی که امکان رفتن به سالن ورزشی را ندارید، قدم زدن سریع اغلب تمامی آن چیزی است که برای تحرک بیشتر و بهبود سلامتی نیاز دارید. تمرین ورزشی کوتاه به شما انرژی بیشتری داده، احساس بهتری ایجاد کرده و سیستم ایمنی بدن را ارتقا می‌دهد.

 • بسیاری از مردم دریافته‌اند که راه رفتن در خارج از منزل باعث ترمیم انرژی وطراوت انسان می‌شود. این امر به خصوص برای کسانی که وقت زیادی را در محیط بسته (کار یا منزل) صرف می‌کنند بیشتر کاربرد دارد
 • حتی ده دقیقه کار در فضای باز و آن هم یک یا دو بار در روز کمک بسیار خوبی برای سلامتی شماست.

 

 • اگر برای انتخاب لباسی که در آن راحت بوده و به شما حس اطمینان می‌دهد و ایجاد عادات بهداشتی مناسب به صورت روزانه فکر کرده و وقت بگذارید، احساس آرامش و اعتماد به نفس بیشتری خواهید کرد.
 • داشتن شکل ظاهری رضایبخش و توجه به مسائل بهداشتی به نوعی به معنی اهمیت قائل شدن و توجه شما به خودتان است که نتیجه آن افزایش عزت نفس خواهد بود.

صرف وقت برای بهداشت فردی و شکل ظاهری

اگر برای انتخاب لباسی که در آن راحت بوده و به شما حس اطمینان می‌دهد و ایجاد عادات بهداشتی مناسب به صورت روزانه فکر کرده و وقت بگذارید، احساس آرامش و اعتماد به نفس بیشتری خواهید کرد.

 • داشتن شکل ظاهری رضایبخش و توجه به مسائل بهداشتی به نوعی به معنی اهمیت قائل شدن و توجه شما به خودتان است که نتیجه آن افزایش عزت نفس خواهد بود.