درباره مدرسه تعالی رویای آینده

ماموریت ما: پرورش افراد، خانواده‌ها، نوجوانان، رهبران، کارکنان، کارآفرینان و شرکت‌های لکوموتیو.

مدرسه‌ی تعالی، که فعالیت رسمی خود را از سال ۱۳۹۰ و پس از یک دوره‌ی آزمایشی پنج ساله‌ آغاز کرده، وابسته به اندیشکده صنعت و فناوری (آصف) است. هدف اصلی ما پرورش افراد، خانواده‌ها، رهبران، کارکنان، کارآفرینان و نوجوانان «لکوموتیو»، برپایه‌ی روش نوین و انقلابی در یادگیری موسوم به منتورینگ (mentoring) است. منظور از منتورینگ، آموزش اختصاصی و توانمندساز افراد برپایه‌ی رابطه‌ی استاد-شاگردی است که در فرهنگ و تمدن سنتی ما به عنوان روش اصلی تعلیم و تربیت افراد شایسته شناخته می‌شده است. در این رابطه، منتور و منتی (= فرد تعالی‌جو) به مدت ۱۲ تا ۲۴ ماه در پیوندی تنگاتنگ با یکدیگر کار می‌کنند. منتور باید تحول همه‌جانبه‌ی منتی و موفقیت او را در کار و زندگی تضمین نماید.

 

آرمان‌ ما: فرا رسیدن روزی که هر ایرانی در هنگام نیاز به یک منتور حرفه‌ای دسترسی داشته باشد.
 • یادگیری

  ما به جای آموزش تئوریک بر آموزش عملی، یعنی «یادگیری» تاکید می‌کنیم؛ زیرا یادگیری را تنها راه توانمندسازی و تعالی افراد، خانواده‌ها، سازمان‌ها و جامعه می‌دانیم.

 • بومی بودن

  آموزش‌های ما اصیل، خلاق و مبتنی بر آموزه‌های اسلامی و تازه‌ترین دستاوردهای علمی است. ما به آموزش اندیشه‌های «وارداتی» در زمینه‌ی موفقیت و تعالی اعتقادی نداریم.

 • خلق ثروت

  برای ما بسیار مهم است که تعالی‌جویان حقیقی و حقوقی ما در زمینه‌ی خلق انواع ثروت به سطح بالایی از توانمندی برسند.

 • ما به «عالی‌سازی» یکایک تعالی‌جویان خود برپایه‌ی آموزه‌های ناب اسلامی و بهره‌گیری از تازه‌ترین دستاوردهای علمی تعهد داریم. ما معتقدیم برای انسان شدن باید «ابرانسان» شد.

 • تعالی خانواده

  ما خانواده را چیزی در ردیف سایر چیزها نمی‌دانیم. از نظر ما خانواده همه‌چیز است. ما در دوره‌های تعالی خانواده، به جای «خانواده‌داری» بر «خانواده‌سازی» تاکید می‌کنیم؛ و اعتقاد داریم که برای ساختن یک خانواده متعالی باید یک «ابرخانواده‌» ساخت.

 • تعالی و رفاه کارکنان

  ما به رشد و پیشرفت همه‌جانبه‌ی همکاران خود اعتقاد راسخ داریم و دریافت حقوق‌های رقابتی را حق مسلّم آن‌ها می‌دانیم.

چشم‌انداز ما: محبوب‌ترین نهاد آموزشی و پرورشی در کشور