باتوجه به نیاز ـ و به گسترش افراد، خانواده‌ها، شرکت‌ها، مدیران، کارمندان و به‌ویژه نوجوانان و جوانان به تعالی، بنیاد تعالی امید (بتا) در سال‌های اخیر اقدام به برپایی موسسه‌ای پژوهشی، آموزشی و پرورشی با عنوان مرکز تعالی نموده است. شاخه‌ی آموزشی و پرورشی این مرکز، مدرسه تعالی نام گرفته است و به پشتوانه‌ی پژوهش‌های دینی و علمی ژرف و گسترده در زمینه‌ی تعالی ناب‌ترین دوره‌ها و خدمات آموزشی و پژوهشی تعالی را به متقاضیان گرامی ارائه می‌دهد. از ویژگی‌های برجسته و متمایز مدرسه تعالی، استفاده از شیوه‌ی «منتورینگ» در آموزش‌و‌پرورش متقاضیان است. به این ترتیب که به هر یک از شرکت‌کنندگان در دوره‌ی تعالی، لااقل یک منتور و گاه یک مشاور هم اختصاص داده می‌شود. خوب است بدانید که آموزش‌های مدرسه‌‌ی تعالی از جنس روانشناسی نیست؛ هرچند در جای خود  از این نوع آموزش‌ها استفاده می‌شود. تمام فعالیت‌های آموزشی مدرسه تعالی به صورت گروهی و در مواردی با استفاده از شیوه‌های پیشرفته‌ی «گروه‌درمانی» انجام می‌شوند.

آرمان‌ ما: فرا رسیدن روزی که هر ایرانی در هنگام نیاز به یک منتور حرفه‌ای دسترسی داشته باشد.

دوره‌های آموزشی و پرورشی‌ها

مدرسه تعالی در حال حاضر ۸ دوره‌ی متمایز به شرح زیر ارائه می‌دهد:

 • دوره‌ی تعالی کسب‌وکار و کارآفرینی

  ویژه‌ی تمامی آن‌هایی که مشتاق یادگیری مهارت کارآفرینی هستند و یا می‌خواهند کسب‌وکار کوچک یا متوسطشان را به سرعت گسترش دهند و از آن یک کسب‌وکار واقعاً موفق بسازند.

 • دوره تعالی خانواده

  ویژه‌ی افراد متاهل با سواد دانشگاهی و با هدف یادگیری راه و روش “مهندسی کاربردی خلق خانواده‌ی متعالی”

 • دوره‌ی تعالی مدیریت

  ویژه‌ی مدیران و همه‌ی علاقه‌مندان به حرفه‌ی مدیریت و رهبری. آموزش‌های متفاوت این دوره ـ در کنار منتورهای عالی مدیریت ـ تضمین می‌کند که شما به یک رهبر برجسته بدل شوید.

 • خلق ثروت

  برای ما بسیار مهم است که تعالی‌جویان حقیقی و حقوقی ما در زمینه‌ی خلق انواع ثروت به سطح بالایی از توانمندی برسند.

 • ویژه‌ی افراد متاهل با سواد دانشگاهی

 • دوره تعالی جوانان

  ویژه‌ی جوانان مجرد باسواد دانشگاهی با هدف دستیابی به تعالی همه جانبه‌ی تحصیلی و شغلی و همچنین کسب آمادگی‌های لازم برای یک ازدواج موفق

 • دوره تعالی نوجوانان

  ویژه دانش‌آموزان ۱۶ تا ۱۸ ساله‌ی دبیرستانی، این دوره‌ی ممتاز دو هدف کلیدی را دنبال می‌کند:

  (الف) یادگیری روش موفقیت‌آمیز “انتخاب رشته برپایه‌ی چشم‌انداز”

  (ب) فراگیری روش “یادگیری خلاق سریع” که به افزایش هوش نوجوانان و درک هرچه سریع‌تر مفاهیم درسی آن‌ها کمک می‌کند.

 • دوره‌ی آموزشی منتور تعالی (مربی‌پروری)

  ویژه‌ی تمامی افرادی که عشق شغلی آن‌ها منتور شدن در زمینه‌های مختلف تعالی است. دوره‌ای منحصر به فرد، که تاکنون در کشور، سابقه نداشته است.

روش برگزاری دوره‌ها

تمامی دوره‌های آموزشی مدرسه تعالی به دو شیوه‌ی حضوری و مجازی برگزار می‌شود. دوره‌های مجازی از طریق تلگرام و شب هنگام ارائه می‌شوند (هفته‌ای دو جلسه‌ی نوشتاری و یک جلسه صوتی).

سخن پایانی

شما با شرکت در دوره‌های مدرسه‌ی تعالی یاد می‌گیرید تا خودتان، خانواده‌تان و کسب‌وکارتان را به لکوموتیوهایی با قدرت خارق‌العاده و ارزشمند بدل کنید.

منتظر  حضور گرم شما، اعضای خانواده و دوستان گرامیتان در این دوره‌ها هستیم.

یا علی گفتیم و عشق آغاز شد!