ع ـ ملکی‌فر

در کشور ما خیلی از شرکت‌ها به دلایل مختلفی، که جای بررسی آنها در این نوشتار نیست، عملاً زمین‌گیر شده‌اند. آیا راهی برای این‌گونه شرکت‌ها وجود دارد؟

واقعیت این است که نسخه کردن تکنیک‌هایی که در نهایت به “بهبود” شرکت‌ها می‌انجامند، مشکلی از شرکت‌های زمین‌گیر حل نمی‌کند. این‌گونه شرکت‌ها نیاز به یک “تحول بنیادین” دارند. لازمه‌ی ایجاد این تحول، “بازآفرینی” شرکت است؛ بازآفرینی تمام عیار؛ به این معنا که شرکت باید از نو طراحی شود.

مراحل بازطراحی شرکت

بازطراحیِ تمام‌عیار شرکت مراحلی دارد. نخستین مرحله، بازنگری و شفاف‌سازی ارزش‌ها، ماموریت و چشم‌انداز شرکت با مشارکت همه ذی‌نفعان است. حتی کارگران یا نمایندگان واقعی آنها باید در این فرآیند مشارکت فعال داشته باشند.

پس از طراحی ماموریت و چشم‌انداز شرکت، نوبت به طراحی یک استراتژی کاملاً جدید می‌ر‌سد؛ یک استراتژی یا نقشه راه جدید برای تحقق چشم‌انداز نوین شرکت.

آنگاه باید به مواردی چون ارتقای فرهنگ شرکت، بازآرایی ساختار سازمانی آن و بازطراحی فرآیندها و سیستم‌ها پرداخت. و این به معنای احیای همه‌جانبه شرکت است.

دوره های مرتبط مدرسه تعالی رویای آینده

 

مدرسه تعالی رویای آینده با برگزاری دوره‌های آموزشی کارآفرینی و تعالی کسب وکار، مهارت بازآفرینی شرکت را به مدیران   آن به صورت عملی آموزش می‌دهد.

علاوه بر این، چنین شرکت‌هایی از مشاوره‌ی همه‌سویه‌ی اندیشکده صنعت وفناوری (آصف) نیز برخوردار می‌شوند. در واقع چنین شرکت‌هایی یک پکیج کامل و اثربخش “آموزش ـ مشاوره” دریافت می‌کنند.

نکته‌ی اساسی و در خور توجه این است که با خرید این پکیج، احیای شرکت توسط مدرسه تعالی و اندیشکده آصف تضمین می‌شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفاً با شماره تلفن ۰۹۰۱۱۲۰۶۹۳۲ تماس حاصل فرمایید.