دوره‌ی تعالی مدیریت

پیش به سوی مدیریت ارزشی و آینده‌پرداز

 جامعه‌ی مدیریتی ما از نظرگاه پارادایمی، دست‌کم ۲ پارادایم از دنیا عقب است. یکی اینکه مدیران ما هنوز در پارادایم مدیریت بر پایه‌ی هدف (MBO) کار می‌کنند، در حالی که دنیا از آغاز دهه‌ی نود میلادی، وارد پارادایم مدیریت بر پایه‌ی ارزش‌ها (MBV) شده، که به اختصار می‌شود “مدیریت ارزشی”‌اش نامید. در حالی که هنوز بخش بزرگی از جامعه‌ی مدیریتی ما در پارادایم کهنه‌ی مدیریت بر پایه‌ی مقررات (MBI) کار می‌کند، که در دهه‌ی شصت میلادی و با ظهور پارادایم MBO منسوخ شد.

دوم اینکه جامعه‌ی جهانی از پارادایم مدیریت و برنامه‌ریزی استراتژیک عبور کرده و وارد فاز “پسااستراتژیک” شده است. در این فاز، مدیریت آینده‌پرداز و به تبع آن برنامه‌ریزی آینده‌پرداز موضوعیت پیدا می‌کند که پارادایم تازه‌ای است.

 

چرا این تغییر پارادایم‌ها روی داده؟ عامل آن اساساً تغییرات فزاینده و پیچیدگی روزافزون است: دو ویژگی کلیدی جهان معاصر

این تغییر پارادایم‌ها سبب شده تا اولاً: نسل تازه‌ای از مدیران به نام “رهبران” ظهور کنند، که وظایفی متفاوت با مدیران دارند. ثانیاً: رهبران جدید وظایفی به کلی متفاوت با رهبران سنتی در سازمان‌های سنتی دارند که عبارتند از:

۱- طراحی سازمان

۲- داستان‌گویی “گویش داستان غایی سازمان”

۳- انسان‌سازی (که نیازمند مهارت منتورینگ است.)

انجام این وظایف نیاز به مهارت‌ها و شایستگی‌های تازه‌ای دارد که در کشور ما ناشناخته‌اند. رهبری که خود را به این مهارت‌ها و شایستگی‌ها تجهیز کند، به قول جیمز کالینز در کتابش “از خوب به عالی” تبدیل به “رهبر سطح پنجم” می‌شود؛ که رهبری متعالیِ کلاس جهانی است. اگر می‌خواهید دانش نظری و عملی‌تان را در زمینه‌ی پارادایم‌های جدید بهبود بخشید و اگر خواهان آن هستید که مهارت‌های رهبران کلاس جهانی (رهبران سطح پنجم) را فرا گیرید و در نهایت به یک رهبر متعالی بدل شوید، این دوره فرصت خوبی برای شما خواهد بود. اطلاعات بیشتر در مورد این دوره را در پاورپوینت “دوره تعالی مدیریت” خواهید یافت.

شهریور ۱۵, ۱۳۹۶

مهارت های ارتباطی و شبکه سازی

تیر ۲۱, ۱۳۹۶

رهبری کاریزماتیک

خرداد ۲۹, ۱۳۹۶

مدیریت ارزشی(بخش سوم)

خرداد ۲۹, ۱۳۹۶

مدیریت ارزشی (بخش دوم)

خرداد ۲۹, ۱۳۹۶

مدیریت ارزشی(بخش اول)

خرداد ۲, ۱۳۹۶

الفبای آینده‌نگاری راهبردی

خرداد ۲, ۱۳۹۶

آینده‌نگاری: روشی مطمئن برای طراحی استراتژی

خرداد ۱, ۱۳۹۶

چرا اغلب مدیران والدین مردودی هستند؟

خرداد ۱, ۱۳۹۶

سه پارادایم در مدیریت

اردیبهشت ۲۹, ۱۳۹۶

رهبری اثربخش

فروردین ۳۰, ۱۳۹۶

آشنایی با درخت تعالی مدیریت و سازمان

فروردین ۲۹, ۱۳۹۶

مبانی نظری و روش عملی ابداع چشم انداز

فروردین ۲۶, ۱۳۹۶

فرمول شش گامی برای تعالی شرکت‌ها