(۲)  شناخت شغل‌های خوش‌آتیه: شما برای کشف عشق شغلی‌تان باید نخست تصویر روشنی از شغل‌های خوش‌آتیه داشته باشید. دنیای ما به سرعت در حال تغییر است. تغییر، شغل‌های فعلی را می‌بلعد و به جای آن شغل‌های تازه‌ای در پنج تا ده سال آینده ایجاد می‌کند. آیا شناختی از شغل‌های آینده دارید؟ وانگهی، تغییر سبب می‌شود که موقعیت شغل‌های خوب امروز جابجا شود. بسیاری از شغل‌های امروز در آینده وجود نخواهند داشت و یا به ماشین‌های هوشمند سپرده خواهند شد. خیلی از شغل‌های خوب امروز هم جایگاه و موفقیت مالی و اجتماعی‌شان را از دست خواهند داد.

(۳) شناخت “عشق شغلی‌تان”. قبل از انتخاب رشته، باید بدانید که خداوند متعال شما را برای چه کاری آفریده؟ همان کاری که شما با تمام وجود به آن علاقه دارید.

(۴) کشف استعداد منحصر به فردتان: شما استعدادهای گوناگونی دارید. در این میان، یکی از آن‌ها استعداد منحصر به فرد شما ـ یا “استعداد طلایی”تان ـ است. رشته‌ی شما باید با استعداد منحصر به فردتان نیز متناسب باشد.

چهار معیار روشن بالا به شما کمک می‌کند تا رشته‌ی دانشگاهی‌تان را انتخاب کنید. انتخاب هوشمندانه به انتخابی گفته می‌شود که بعداً پشیمانی به بار نیاورد. (چه افراد باهوش و پرتلاشی که فقط به خاطر انتخاب غلط رشته، از تحصیلات دانشگاهی برای همیشه زده شده؛ و یا مجبور شده‌اند وقتشان را صرف تحصیل در رشته‌‌ای کنند که هیچ علاقه‌ای به آن ندارند). شما نباید این خطا را مرتکب شوید.

دوره تعالی نوجوانان

انتخاب رشته‌ی هوشمندانه

ما فرض می‌کنیم شما در دوره‌ی دوم متوسطه هستید. در این برهه، بزرگترین نگرانی شما عزیزان چیست؟ “قبول شدن در یک رشته‌ی عالی در یک دانشگاه دولتی تاپ”

  • آیا می‌دانید “باید” به چه رشته‌ای بروید؟ شما قرار نیست به هر رشته و هر دانشگاهی که پیش آید بروید. شما بایستی به همان رشته‌ای بروید که باید به آن بروید!
  • چگونه این رشته را می‌شناسید؟ آیا صرفاً به نمره‌های خود نگاه می‌کنید؟ آیا تنها به علاقه‌ی خود توجه می‌کنید؟ آیا مثل خیلی‌ها شما هم جوگیر شده و می‌خواهید به رشته‌‌ای بروید که امروز خوب به نظر می‌رسد؟ از کجا که این رشته‌ آینده‌ی خوبی هم داشته باشد؟
  • شما باید رشته‌ی موردنظرتان را به گونه‌ای کاملاً “هوشمندانه” انتخاب کنید. برای این کار شما به چهار معیار کلیدی زیر نیاز دارید:

(۱) کشف چشم‌انداز الهی‌تان: رشته “هدف” نیست؛ رشته “ابزاری” است برای رسیدن به یک هدف؛ آیا آن هدف را می‌شناسید؟ شما برای موفقیت در تحصیل و در کار و زندگی نیاز به یک هدف بزرگ روشن دارید.ما آن هدف را “چشم‌انداز الهی” شما می‌نامیم. رشته‌ی شما باید متناسب با این چشم‌انداز باشد.

اطلاعات بیشتر در مورد دوره‌ی تعالی نوجوانان

(۱) هدف اصلی این دوره این است که به نوجوانان عزیزمان کمک کند تا رشته‌ی دانشگاهی‌شان را هوشمندانه و با موفقیت انتخاب کنند.

(۲) این دوره سه ماهه است و در تابستان هر سال برگزار می‌شود.

(۳) نام‌نویسی در این دوره، هم به صورت فردی امکان‌پذیر است و هم به صورت جمعی. مدارس برتر می‌توانند این دوره را با تخفیف چشمگیر برای دانش‌آموزان خود برگزار کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفاً با تلفن شماره‌ی ۰۹۱۳۸۱۳۲۱۳۸ (سرکار خانم جمشیدی) تماس حاصل فرمائید.