پیش به سوی ایجاد شرکت‌های ارزشی آینده‌پرداز

هدف اصلی این دوره کمک به شرکت‌ها در جهت تعالی و خلق شرکت‌های لکوموتیو است؛ شرکت‌های ارزشی، آینده‌پرداز، یادگیرنده و دانش‌بنیان و قادر به خلق ثروت بر پایه‌ی نوآوری. البته این‌ها پاره‌ای از مهمترین ویژگی‌های یک شرکت متعالی است.

خلق یک کسب‌وکار متعالی در دنیای امروز الزامات متعددی دارد، که از آن میان می‌توان به رهبری متعالی (رهبری سطح پنجم)، برنامه‌ریزی آینده‌پرداز و دانش‌بنیان بودن اشاره کرد. دانش‌بنیان بودن ویژه‌ی شرکت‌هایی که امروزه در کشور ما به عنوان شرکت‌های دانش‌بنیان شناخته می‌شوند نیست. این‌ها شرکت‌های دانش‌بنیان حقیقی نیستند، بلکه باید آن‌ها را شرکت‌های فنّاور نامید.

شرکت‌های دانش‌بنیان، که بستر اقتصادهای دانش‌بنیان و جامعه‌ی دانش‌بنیان هستند، دو مشخصه یا مهارت کلیدی دارند:

(۱) می‌توانند از راه تحقیق و توسعه، دانش جدید خلق کنند و مراد از دانش جدید در این جا علم و به ویژه تکنولوژی است.

(۲) می‌توانند تکنولوژی جدید را به نوآوری بدل کنند. نوآوری یعنی خلق و عرضه‌ی موفقیت‌آمیز محصولات، خدمات و فرآیندهای نو به بازار

3ea1b24

شرکت‌های دانش‌بنیان در واقع “شرکت‌های نوآور بر پایه‌ی تکنولوژی” هستند. در کشور ما به ندرت از این گونه شرکت‌ها وجود دارد. این در حالی است که کشورمان به تدریج در حال ورود به موج سوم یعنی عصر دانش است و عصر دانش نیاز به شرکت‌های دانش‌بنیان دارد.

خلق نوآوری بدون “برنامه‌ریزی آینده‌پرداز” و به تبع آن “رهبری آینده‌پرداز” امری تقریباً غیرممکن است. لااقل در دنیای امروز. وانگهی شرکت‌های پیشرو و متعالی امروز دریافته‌اند که برای دستیابی به موفقیت‌های بزرگ، تاثیرگذار و ماندگار باید رفتار و عملکرد ارزشی داشته باشند، که نباید با مفهوم مهندسی ارزش خلط شود.

این دوره، دوره‌ای است متفاوت با مضامین و مباحث متفاوت. ویژگی کلیدی آن عملی بودن آموزش‌های آن است که پیشرفت و تعالی شرکت شما را تضمین می‌کند. اگر شرکت شما با حضور مدیرانش در این دوره متعالی نشود، هزینه‌ی شما بابت دوره پس داده می‌شود!

برای آشنایی بیشتر با جزئیات و سرفصل‌های دوره با ما همراه باشید.

0
مشتری راضی
0
بهره مندی از کارشناسان خبره