اگر در آغاز یک کسب و کار هستید یا در حال تلاش براى تمیز کردن منزلتان و یا چیزى میانه این دو، یافتن انگیزه مى تواند براى شما کمى دشوار باشد. این مطلب را بخوانید تا با ده راهکار ساده برای زمان هایى که به نظر مى رسد شروع کار سخت تر است، آشنا شوید.

 • یک دفتر یادداشت روزانه داشته باشید.

  دنبال کردن افکار و احساساتتان در نوشته هایتان یک راه خوب براى دیدن الگوهاى فکرى و رفتار خودتان است. این کار همچنین مى تواند براى ثبت حالات مثبت و الهام بخشى به خودتان در روزهایى که انرژى بیشترى دارید، به شما کمک کند. بعد از آن، مى توانید به نوشته هاى خودتان نگاه کنید و از آن ها براى الهام گرفتن و شروع با انگیزه بهره ببرید.

 • یک تابلوى تجسمى بسازید.

  گاهى، براى اینکه بر روى نتیجه و جایزه تان متمرکز بمانید، نیاز دارید که جایزه تان را عینا ببینید. با تصاویرى که هدف و رویایتان را نشان مى دهند، یک تابلو بسازید. مى توانید از نمادهایى براى موارد غیر قابل لمس مثل عشق و خانواده و یا تصاویرى از اشیاء فیزیکى که براى رسیدن به آن ها تلاش مى کنید، مثلاً یک خودروى جدید، استفاده کنید.

 • وارد جامعه شوید.

  مسئولیت هاى شخصى و تاثیر هاى متقابل گروه ها، براى با انگیزه ماندن اهمیت زیادى دارند. به یک پرتابل آنلاین ملحق شوید. ارتباط با دیگران، شنیدن داستان هایشان و به اشتراک گذاشتن داستان هاى خودتان شما را باانگیزه نگه مى دارد و به شما کمک مى کند دوستان جدید پیدا کنید.

 • یک لیست پخش الهام بخش بسازید.

  یک لیست پخش از آهنگ هایى که به شما الهام مى دهند و انگیزه تان را بالا مى برند بسازید. آهنگ ها مى توانند با ریتم تند و یا از نظر متن آهنگ و احساس تاثیرگذار باشند. این آهنگ ها هرچه که هستند باعث مى شوند شما بهترین احساس را پیدا کنید و بخواهید کارتان را همین امروز با تمام وجود شروع کنید.

 • دلیل شروع کارتان را به خاطر داشته باشید.

  تمرکز داشتن بر روى دلیل تان براى رفتن به دانشگاه، یا این که هم زمان در دو شغل مشغول به کار هستید تا پول بیشترى ذخیره کنید، یک راه خوب براى ماندن در مسیر اصلی است. با به یاد آوردن دلیل تان براى شروع و هدف نهایى، خارج شدن از مسیر را براى خود سخت تر کنید.

 • با کسى که در جایگاه مطلوب شما هست هم کلام شوید.

  یک فرد موفق که همان جایى که شما مى خواهید باشید، بوده است و آنچه شما مى خواهید انجام بدهید را انجام داده است، مى تواند یکى از عالى ترین منابع براى شما باشد. این کار نه تنها باعث نوسازى برنامه هایتان مى شود، بلکه ممکن است نکته هاى مفیدى براى تمرکز بیشتر بر روى مسیرتان به شما بدهد.

 • داستان هاى الهام بخش بخوانید و به سخنرانى هاى انگیزشى گوش دهید.

  برانگیخته شدن به خصوص پس از شنیدن صحبت هاى دیگران درباره موفقیت و تصمیم گرفتن، به نظر آسان مى رسد. خواندن یک مجموعه از گفتار هاى الهام بخش، گوش دادن به یک سخنگوى انگیزشى آنلاین، و یا خواندن داستان هایى از موفقیت هاى مطرح، می تواند یک جهش پرقدرت براى شروع پروژه شما باشد.

 • بلاگ شخصى خود را بسازید.

  تاریخچه ى سفر خود را به صورت آنلاین ثبت کنید و با دیگر وبلاگ نویسان در تعامل باشید تا نسبت به هدف خود مسئولیت پذیر بمانید. به روزرسانى وبلاگتان، به شما حس مسئولیت پذیرى بیشترى نسبت به برنامه خودتان و همچنین خواننده هایتان مى دهد. علاوه بر این، داشتن کسى که شما را تحسین و ستایش مى کند یک محرک بزرگ است.

 • به خودتان پاداش بدهید.

  اگر بدانید پس از انجام یک کار دشوار به یک مقصود رضایت بخش مى رسید، طى کردن مسیر بسیار فریبنده تر به نظر مى رسد. البته به هنگام شروع کار، شما یک هدف بلند مدت دارید، اما داشتن اهداف کوتاه مدت نیز مى تواند بسیار انگیزه بخش باشد.

 • بخش به بخش به جنگ هدفتان بروید.

  هدف کلىتان را به بخش هاى کوچک تقسیم کنید و یک لیست از جزئیات جایى که مى خواهید در پایان کار به آن برسید درست کنید. قدم هاى بزرگ و اصلی برای رسیدن به هدف را مشخص کنید و در نهایت آن ها را به وظایفی که باید هر روز یا هر هفته به آن ها عمل کنید، تقسیم بندی کنید. وقتى که مکرراً پیشبرد خود را ببینید، احساس موفقیت مى کنید، که این خود باعث افزایش انگیزه شما مى شود.