وی پس از دریافت مدرک کارشناسی ارشد فیزیک هسه ای از دانشگاه صنعتی اصفهان  در سال 1374 ، وارد سازمان انرژی انمی شده و فعالیت های پژوهشی خود را آغاز نمود. در طی شش سال فعالیت در این سازمان روی پروژه های متعددی از جمله مطالعات نظری ساخت رادیودارو های پزشکی هسته‌ای، دستورالعمل های ایمنی هسته‌ای و نیز مقدمات تکنیک تصویر پردازی PET کار کرد.

وی پس از آن به دلیل علاقه‌ای که به آموختن مباحث مدیریت داشت، از سال 1380 به مدت چهار سال در اندیشکده آصف به فعالیت های پژوهشی پرداخت. در این مدت بیش از 20 پروژه مطالعاتی مشترک کرده و ده ها مقاله و کتاب را در زمینه مفاهیم علمی جدید ترجمه و تالیف نمود. از جمله این پروژه ها “راهکار های گسترش کارآفرینی” و نیز ترجمه کتاب “از کارمندی به کارآفرینی” بوده که در زمان خود از نخستین پروژه ها در این حوزه محسوب می شد.

علاوه بر این، ایشان در تالیف کتاب”الفبای آینده پژوهی” به عنوان نخستین کتاب در زمینه مبانی آینده پژوهی مشارکت داشته اند..

در سال 1389 به دلیل علاقه ای که به انتشار کتاب های علمی داشت، با دریافت مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، انتشارات “آینده پژوه” را به عنوان نخستین انتشارات مستقل و غیر دولتی در حوزه تخصصی آینده پژوهی راه اندازی نمود.

در این انتشارات، در حوزه آینده پژوهی و مدیریت تاکنون 10 عنوان کتاب را شخصاً به رشته تحریر درآورده اند و بیش از 100  عنوان کتاب را از سایر نویسندگان منتشر کرده است، که اغلب آنها جدیدترین مباحث علمی را به خوانندگان معرفی کرده است. انتشارات اینده پژوه، آماده سازی و چاپ مجموعه کتاب های “مدرسه تعالی” را نیز در کارنامه خود دارد.

ایشان علاوه بر فعالیت های فوق، در حال حاضر در فضای آموزشی و پرورشی مدرسه، عضو هیئت علمی، و به تدریس و مشاوره تعالی جویان می پردازند.